جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27071
  تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 11:47
  تعداد بازدید : 596

  یک فعال کارگری تاکید کرد:

  اصلاح مواد اختلافی میان کارفرما و کارگر در پیش نویس قانون کار

  یک فعال کارگری از کمیته رسیدگی کننده اصلاحیه قانون کار در مجلس خواست تا به جای توقف رسیدگی، مواد اختلافی میان کارگران و کارفرمایان در متن پیش نویس را اصلاح کند.

  1haj.jpg

  حمید حاج اسماعیلی اظهار کرد: متاسفانه نکات مثبت لایحه اصلاح قانون کار نادیده گرفته و اعتراضات گسترده‌ای به آن وارد می‌شود در حالی که تنها چند چند ماده سرنوشت‌ساز از قانون که برای جامعه کارگری اهمیت بالایی دارد، محل اختلاف میان کارفرما و کارگر است.

   

  وی افزود: بخش اعظمی از خواسته کارگران اصلاح و تغییر این مواد است که کمیته رسیدگی کننده در مجلس باید وقت خود را روی این مواد بگذارد.

   

  حاج اسماعیلی تصریح کرد: نباید لایحه‌ای که طی سالهای متمادی در دولتهای مختلف روی آن کار کارشناسی شده است مجدد از مجلس برگردد و نمایندگان مجلس به صرف نگاه احساسی و خواسته تشکلهای کارگری بررسی کل لایحه را متوقف کنند.

   

  این فعال کارگری با بیان اینکه با اصلاح قانون کار بخش اعظمی از مشکلات مربوط به دستمزد، معیشت و قراردادهای کار کارگران مرتفع می‌شود از نمایندگان مجلس خواست تا به جای توقف رسیدگی، مواد اختلافی اصلاحیه را بررسی و از نظر نخبگان و صاحبنظران قانون کار برای کارآمد کردن هرچه بیشتر اصلاحیه استفاده کنند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
48