جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27086
  تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 13:10
  تعداد بازدید : 490

  با وجود مخالفت دولت اوباما و اقتصاددانان

  کنگره تلاش برای تحریم کامل نفتی ایران را آغاز کرد!

  روزنامه «واشنگتن پست» از تلاش گروهی از قانونگذاران و تحلیلگران آمریکایی در ادامه سیاست های خصمانه این کشور علیه ایران برای تحریم کامل نفتی ایران خبر داد.

   

   این روزنامه نوشت: پس از شکست تحریم‌های اقتصادی شدید در متوقف کردن پیشرفت‌های هسته‌یی ایران گروهی از قانونگذاران و تحلیلگران آمریکایی پیشنهاد راه علاج قوی‌تری را داده‌اند. قطع کامل ارتباط ایران با بازارهای جهانی نفت.

  حامیان این اقدام مدعی‌اند که افزایش تولید نفت و گاز در خاورمیانه و آمریکای شمالی، سازماندهی اولین بایکوت جهانی حقیقی نفت ایران را به لحاظ اقتصادی ممکن می‌کند و این اقدام اگر موفق شود، چهارمین تولید کننده بزرگ نفت جهان را به حاشیه می‌کشد و ایران را به تغییر سیاست‌های هسته‌یی وادار می‌کند.

  برخی اقتصاددانان و مقامات دولت اوباما از این پیشنهاد که بخش‌هایی از آن در کنگره به گردش درآمده، انتقاد کرده و می‌گویند این اقدام می‌تواند بازار نفت را مختل کرده و متحدان آمریکا را دور می‌کند و به افزایش بهای انرژی منجر می‌شود.

  مقامات کاخ سفید می‌گویند در حال بررسی جایگزین‌هایی برای کاهش بیش‌تر فروش نفت ایران هستند. در عین حال دولت و کنگره برای تدابیر مالی جدید به منظور بستن مفرهایی اعمال فشار می‌کنند که به ایران اجازه می‌دهد در ازای فروش نفت و گاز، ارز دریافت کند.

  براساس این گزارش کنگره هم‌چنین به دنبال بستن مفری است که برخی آن را «مفر طلایی» می‌خوانند و آن ضعف در قانون فعلی تحریم‌هاست که باعث می‌شود ایران بتواند به طلا در ازای فروش‌های خود دسترسی پیدا کند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
43