جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56078
  تاریخ انتشار : 30 تیر 1393 13:3
  تعداد بازدید : 513

  مدیرکل اسناد و مترجمان قوه قضاییه خبر داد

  یکسان سازی نرخ ترجمه رسمی/برخورد با دارالترجمه های متخلف

  مدیرکل اسناد و مترجمان قوه قضاییه از یکسان سازی نرخ ترجمه رسمی اسناد و برخورد با دارالترجمه های متخلف از نرخ نامه قانونی تهیه شده در این زمینه خبر داد.

  سیدعلی کاظمی در گفت وگو با  خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ضمن رد موضوع افزایش مجدد هزینه ترجمه رسمی گفت: چندین سال بود که قیمت ها در دارالترجمه ها یکسان نبود و به همین دلیل ما بر اساس قانون قیمت های ثابتی را برای ترجمه اسناد اعلام کردیم.

  وی گفت: هزینه ترجمه شناسنامه در حال حاضر 20 هزار تومان است، ولی هزینه های دیگری به آن اضافه می شود. مثلا بابت توضیحات یا وضعیت تاهل و فرزندان هر کدام 5 هزار تومان گرفته می شود. همچنین 5 هزار تومان بابت هزینه های دفتری نظیر تایپ و کپی گرفته می شود. هزینه تمبر دادگستری نیز 20 هزار تومان است که مجموع این ارقام 55 هزار تومان خواهد شد.

  مدیرکل اسناد و مترجمان قوه قضاییه با اشاره به یکسان سازی نرخ ترجمه رسمی ادامه داد: در نرخ نامه جدید، تعداد کلمات، زمان مورد نیاز برای ترجمه و یک نرخ متعادل برای هزینه ترجمه محاسبه شده است.

  وی با بیان اینکه میانگین رقم مورد نیاز برای حفظ و اداره یک دارالترجمه بین 3 تا 6 میلیون تومان است، افزود: بعضی از دارالترجمه ها در این مدت با خون دل چراغ خود را روشن نگه می داشتند؛ زیرا تمبر گران و کار کم شده بود و برای دارالترجمه ها صرفه نداشت فعالیت کنند، لذا لازم بود که جلوی برخی دارالترجمه های متخلف که در قیمت ها دخالت های غیرمجاز می کردند گرفته شود.

  کاظمی اظهار کرد: نرخ ترجمه انواع اسناد رسمی در سایت اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی درج شده و شهروندان نیز می توانند شکایت خود را به شیوه حضوری یا از طریق سایت این اداره اعلام کنند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
61