جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56094
  تاریخ انتشار : 30 تیر 1393 14:44
  تعداد بازدید : 377

  معاون رئیس دیوان عدالت اداری در امور شعب دیوان

  دیوان عدالت اداری مرجع رسیدگی به شکایات واصله از مصوبات دولت/ رسیدگی به شکایات احزاب از این قاعده مستثنی نیست

  معاون رئیس دیوان عدالت اداری در امور شعب دیوان گفت: به استناد ماده 10 قانون دیوان عدالت اداری رسیدگی به شکایات واصله از اقدامات و مصوبات دولتی ها در صلاحیت دیوان عدالت اداری است و رسیدگی به شکایات احزاب هم از این قاعده مستثنی نیست.

  حجت الاسلام والمسلمین "موسی قربانی" در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به طرح مجلس شورای اسلامی مبنی بر مرجعیت دیوان عدالت اداری در رسیدگی به شکایات احزاب اظهار داشت: مطابق اصل 173 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، رسیدگی به شکایات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورین یا واحدها یا آیین‏ نامه‏ های دولتی بر عهده دیوان عدالت اداری است، این در حالی است که رسیدگی به شکایات احزاب از این قاعده مستثنی نیست. 

  وی ادامه داد: همچنین به استناد ماده 10 قانون دیوان عدالت اداری رسیدگی به شکایات واصله از اقدامات و مصوبات دولتی ها در صلاحیت دیوان عدالت اداری است و از لحاظ قانونی چنانچه پروانه حزبی باطل شود، دیوان این موضوع را پیگیری و مورد رسیدگی قرار می دهد. 

  گفتنی است؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز گذشته در ادامه بررسی طرح نحوه تشکیل و فعالیت احزاب و گروه های سیاسی ماده 12 این طرح را بررسی و تصویب کردند. براین اساس مرجع رسیدگی به شکایات احزاب از تصمیمات و اقدامات کمیسیون موضوع ماده 10 دیوان عدالت اداری است.   نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
42