جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56099
  تاریخ انتشار : 30 تیر 1393 15:45
  تعداد بازدید : 353

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس

  معضل امروزه فرزندخواندگی؛ ذکر نام پدرومادر اصلی در شناسنامه کودک/ در ایران پذیرش فرزندخواندگی سخت شده است

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر اینکه امروزه اغلب خانواده هایی متقاضی حضانت فرزند، به دنبال فرزندان زیر 6ماه هستند، گفت: اغلب زوجین می خواهند فرزندشان والدین نامعلومی داشته باشند تا در آینده مشکلاتی برای خود و فرزندشان به وجود نیاید.

  عبدالرضا مصری در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری وجود 7 متقاضی برای یک کودک دارای شرایط فرزندخواندگی، افزود: امروزه شرایط متعددی برای فرزندخواندگی درنظر گرفته شده که هم قانون این شرایط را برای زوجین معین کرده و هم زوجین برای پذیرش کودک شرایطی دارند که تنظیم این دو با هم زمان بر و تاحدودی سخت است.

  نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اغلب متقاضیان پذیرش کودک خواهان فرزند زیر 6 ماه هستند و گاهی ممکن است در آن مرکز حدود 50 فرزند با سن 2 سال وجود داشته باشد که هیچ متقاضی برای پذیرش حضانت آنها وجود ندارد.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه سلیقه والدینی که به دنبال فرزندخواندگی هستند متفاوت است، تصریح کرد: به عنوان مثال برخی از والدین به دنبال فرزند دختر هستند و برخی به دنبال فرزند پسر؛ در این میان ممکن است علاوه بر اهمیت جنسیت فرزند، سن نیز برای زوجین دغدغه باشد.

  وی با یادآوری اینکه اغلب فرزندان بدسرپرست در سنین بالا هستند، تاکید کرد: اغلب خانواده ها به دنبال فرزندان زیر 6ماهی هستند که والدین نامعلومی داشته باشند، در این میان زوجین کمتر به دنبال فرزندان بدسرپرست می روند زیرا حضانت و نگهداری کودکان بدسرپرست از سوی دادگاه زمانی به بهزیستی سپرده می شود که خانواده آنها به دلایلی از جمله اعتیاد یا زندانی شدن صلاحیت و توانایی نگهداری از فرزند خود را ندارند؛ در این صورت این بیم برای خانواده های متقاضی فرزندخواندگی وجود دارد که ممکن است پدرومادر اصلی کودک بدسرپرست بعد از احراز صلاحیت از سوی دادگاه، دوباره خواهان فرزند خود باشند.

  مصری درباره قانون اخیری که اشاره به ذکر نام پدرومادر اصلی در شناسنامه کودک دارد، افزود: متاسفانه این قانون نیز یک مشکلی برای خانواده های خواهان فرزند ایجاد کرده است که اغلب این خانواده ها معتقدند در آینده این مهم، معضلاتی را برای آنها و فرزندشان به وجود می آورد.

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در ایران پذیرش فرزندخواندگی تا حدودی سخت شده است، گفت: درهر صورت لازم است شرایط برای حضانت فرزندان در ایران به گونه ای بهبود یابد تا خانواده ها رغبت بیشتری برای حضانت فرزندان بی سرپرست یا بدسرپرست داشته باشند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
61