جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56223
  تاریخ انتشار : 1 مرداد 1393 12:35
  تعداد بازدید : 376

  مدیرکل پزشکی قانونی قم:

  حضور افراد با ظاهری خون آلود برای دریافت گواهی، باوری غلط است

  مدیرکل پزشکی قانونی استان قم گفت: مراجعه طرف های نزاع با ظاهری خون آلود برای دریافت گواهی پزشکی بهتر، ناشی از یک باور غلط است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، حمید صدیقی آخا اظهار کرد: حضور این افراد با سر و صورت خونین به جهت نشان دادن آن به پزشک، باور غلطی است که متاسفانه در بین شماری از مردم وجود دارد و به تصور اینکه در این شرایط می توانند گواهی بهتری دریافت کنند، از مراجعه به مراکز درمانی و پانسمان و شستشوی محل زخم اجتناب می کنند.

  وی تاکید کرد: آنچه برای کارشناسان این اداره کل در زمان مراجعه افراد برای ثبت صدمات ناشی از نزاع و درگیری اهمیت دارد، نوع جراحت و عمق آن است.

  وی ادامه داد: بنابراین معاینه دقیق و ارزشمند، نیاز به تمیز بودن محل زخم ها دارد و بر همین اساس در مواردی که صدمات و جراحات عمده و تهدید کننده ای رخ داده است، لازم است پس از مراجعه به مراکز درمانی و انجام اقدامات لازم، به پزشکی قانونی مراجعه شود.

  وی به مراجعه کنندگان مربوط به نزاع توصیه کرد از مراجعه به این نهاد با ظاهری خون آلود و زخم های آغشته به خون خودداری کنند.

  صدیقی آخا تاکید کرد: در این راستا اخذ مدارک بالینی و پرونده بستری شخص از مرکز درمانی، در ثبت دقیق و کامل صدمات موثر خواهد بود.

  وی با بیان اینکه سال هاست در گواهی پزشکی قانونی، طول درمان تعیین نمی شود، تصریح کرد: آنچه در گواهی پزشکی قانونی درج می شود، شرح صدمات وارد شده به شخص و میزان خسارت وارد شده به وی است.

  وی همچنین خاطرنشان کرد: پزشکی قانونی با دستور قضایی یا ارایه معرفی نامه از سوی مراجع انتظامی اقدام به پذیرش و صدور گواهی در مورد افراد حادثه دیده در نزاع می کند؛ بنابراین در اینگونه موارد حتما باید فرد با معرفی نامه مربوطه به پزشکی قانونی مراجعه کند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28141109
اکنون :
88