جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56321
  تاریخ انتشار : 4 مرداد 1393 12:39
  تعداد بازدید : 476

  رییس کل دادگستری استان تهران:

  وظیفه اصلی ما احقاق حقوق عامه بر اساس مقررات است

  رییس کل دادگستری کل استان تهران گفت: به احقاق حقوق عامه و اجرای عدالت بر اساس مقررات قانونی و احکام شرعی باید به عنوان یک تکلیف شرعی نگاه کرد نه به عنوان یک وظیفه اداری.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین اسماعیلی در بازدید از حوزه قضایی شهرستان بهارستان هدف از بازدید خود را تقدیر و تشکر از زحمات ارزشمند قضات و کارمندان حوزه قضایی عنوان و اظهار کرد: ماه مبارک رمضان رو به اتمام است، لازم است قدر لحظات باقیمانده آن را بدانیم؛ چرا که این ماه دارای برکات فراوانی است پس تلاش کنیم حداکثر استفاده را در این رابطه ببریم. جدا شدن از ماه رمضان بسیار سخت است و موجب اندوه انسان می شود امید است آنچه در این ماه اندوختیم ذخیره ای باشد برای ماه های دیگر سال.

  وی به حضور پرشور و حماسی مردم و مسئولان در روز جهانی قدس اشاره کرد و افزود: فلسطین سال های متمادی است که مورد تهاجم رژیم غاصب اسرائیل قرار دارد، لیکن همزمان با ماه مبارک رمضان هجمه ددمنشانه ای به مردم غزه کرد که دل هر انسان باوجدانی را به درد آورد و لازم است در عرصه های مختلف به این مظلومیت ها واکنش نشان دهیم و برگزاری روز جهانی قدس عکس العمل مناسبی در این خصوص بود.

  اسماعیلی در ادامه سخنان خود با اشاره به امر خطیر قضا تاکید کرد: همه ما در دستگاه قضایی این مسئولیت مهم را به میل خود پذیرفته ایم؛ لذا با توجه به اینکه وظیفه ما احقاق حقوق عامه و اجرای عدالت بر اساس مقررات قانونی و احکام شرعی است باید نه به عنوان یک وظیفه اداری بلکه به عنوان یک تکلیف شرعی به آن نگاه کرد.

  رییس کل دادگستری استان تهران بیان کرد: قبول دارم امر قضا بسیار خطیر و سنگین است لیکن معتقدم با مدیریت جهادی می توان آن را تحقق بخشید. در این ماموریت محوله ما باید بیش از همه در دفاع از حقوق مردم الگوی کاملی برای دیگران باشیم و خدای ناکرده طوری نشود که فعل و کلام ما موجبات تضییع حقوق افراد جامعه را فراهم کند. از طرف دیگر ضروریست همکاران محترم شئون اداری و غبطه بیت المال و سایر حقوق مربوط به جامعه را به دقت مراعات کرده و در جهت اجرای برنامه ها و سیاست های کلان قوه قضاییه دادگستری استان تهران تلاش کنند.

  در این نشست حسنی رییس دادگستری و آذرپور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهارستان گزارشی از عملکرد و مشکلات مربوطه را به جمع حاضر مطرح کردند و رییس کل دادگستری استان تهران نیز در جهت رفع مشکلات مطروحه به ویژه راه اندازی پزشکی قانونی و همچنین تقویت اداره ثبت اسناد و املاک در منطقه در حد مقدورات قول مساعد داد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
53