جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56341
  تاریخ انتشار : 4 مرداد 1393 13:30
  تعداد بازدید : 409

  فرماندهان داعش در لیست عاملان جنایت جنگی سازمان ملل

  رئیس کمیسیون مستقل سازمان ملل در امور جرایم جنگی سوریه گفت: انتظار می رود که به زودی نام فرماندهان داعش در لیست عاملان جنایات جنگی ثبت شده و این افراد تحت تعقیب قرار بگیرند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سرجیو پنیرو، دیپلمات برزیلی و رئیس کمیسیون مستقل سازمان ملل درباره جرایم جنگی سوریه گفت: دولت اسلامی (داعش) که هم اکنون کنترل نواحی در شمال و شرق سوریه را در اختیار دارد، به اعدام در ملاعام، شکنجه و سایر اتهامات در راستای نقض حقوق بشر متهم است.

  وی افزود: این فهرست شامل کسانی است که به صورت مجرمانه مسئول آدم ربایی، شکنجه و اعدام هستند. روسای شعب اطلاعات، فرماندهان نظامی که غیرنظامیان را هدف قرار می دهند، فرودگاه هایی که بمباران ها را ترتیب می دهند و گروه های مسلح و اشخاص دخیل در حملات و بی خانمان کردن غیرنظامیان جزو این فهرست هستند.

  این مقام مسئول افزود: یافتن و تعیین فرماندهی گروه های تروریست دشوار است اما در مورد فرماندهی داعش مساله فرق می کند و فرماندهان ارشد این گروه اغلب شناسایی شده اند.

  پنیرو ادامه داد: کمیسیون مستقل بین الملل تحقیق و تفحص برای جنایات جنگی سوریه، مشخص کرده که گروه تروریستی دولت اسلامی که در ابتدا با شبه نظامیان خارجی فعالیت خود را آغاز کرد، شبه نظامیان سوری را از سایر گروه های مخالف مسلح سوری جذب کرده است.

  این کمیسیون که توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل منصوب شده، تخمین می زند که بین 10 تا 15 هزار شبه نظامی خارجی در گروه های مختلف مخالف دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه فعال هستند.

  سرجیو پنیرو گفت: یک امکان دیگر برگزاری "دادگاه ترکیبی" با حضور سازمان ملل و حضار از سایر کشورهاست نظیر آنچه که برای لبنان، سیرالئون و کامبوج برگزار شد اما برگزاری این نوع دادگاه به تصویب شورای امنیت نیاز دارد. به عقیده من، عاملان جنایات سوریه به زودی محاکمه می شوند.

  این مقام مسئول ادامه داد: به خاطر اینکه داعش فرماندهی مشخص و قابل رهگیری دارد، به آسانی می توان آن را در فهرست جرایم جنگی سوریه قرار داد. شواهد و مدارک کافی نیز برای این امر در دست است.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
49