جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56344
  تاریخ انتشار : 4 مرداد 1393 13:36
  تعداد بازدید : 485

  سوابق سخنگوی جدید شورای نگهبان

  شورای نگهبان پس از گذشت حدود یکسال از بلاتصدی بودن سمت سخنگویی این نهاد، نجات الله ابراهیمیان را به عنوان سخنگوی جدید انتخاب کرد.

  به گزارش  خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با پایان یافتن دوره عضویت عباسعلی کدخدایی در شورای نگهبان و عدم انتخاب مجدد او از سوی مجلس، شورای نگهبان حدود یک سال سخنگو نداشت.

  در جلسه چهارشنبه اول مرداد 93 اعضای شورای نگهبان، انتخابات هیات رئیسه این شورا برگزار شد و در این جلسه آیت الله جنتی مجدداً به عنوان دبیر، محمدرضا علیزاده به عنوان قائم مقام دبیر و نجات الله ابراهیمیان به عنوان سخنگوی شورای نگهبان انتخاب شدند.

  نجات الله ابراهیمیان با رای نمایندگان در جلسه علنی یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۲ مجلس شورای اسلامی به عضویت شورای نگهبان درآمد.

  ابراهیمیان متولد 1344 و از فارغ التحصیلان دانشکده علوم قضایی است. او کارشناسی ارشد را در دانشکده حقوق دانشگاه تهران گذراند و برای تحصیل در مقطع دکترای حقوق تعهدات به فرانسه رفت.

  سخنگوی جدید شورای نگهبان پیش از عضویت در این نهاد به عنوان مستشار و رییس شعب دادگاه های تجدیدنظر استان تهران، دادیار دادسرای انتظامی قضات، مدیرکل امور پارلمانی وزارت دادگستری، معاون داد سرای انتظامی قضات و قاضی دیوان عالی کشور اشتغال داشته است.

  ابراهیمیان در کنار سمت های قضایی که داشته به فعالیت علمی خود ادامه داده و در چند دانشکده حقوق از جمله دانشکده حقوق دانشگاه آزاد تهران مرکز تدریس می کند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
50